czwartek, 23 stycznia 2014

Konkurs "Dom przy ulicy Zwyczajnej"

Witajcie Kochani,

Razem z Oficyną Wydawniczą Impuls postanowiliśmy ogłosić dla Was konkurs, w którym do wygrania będą 3 książki dla dzieci:)


 


Zadania konkursowe dla Was:


   1.  Wymień przynajmniej jeden tytuł książki dla dzieci wydany przez Oficynę Wydawniczą Impuls.

2.  Odpowiedz w max. 3 zdaniach: Dlaczego warto czytać bajki dzieciom?
W konkursie mogą uczestniczyć absolutnie wszyscy:)


Warunki uczestnictwa w konkursie to:

 • Być publicznym obserwatorem bloga Etat Mama.
 • Udostępnić informację o konkursie na swoim profilu na Facebooku.


 • Konkurs potrwa od dnia 23 stycznia do 3 lutego 2014 roku włącznie.
 • Organizatorem konkursu jest Oficyna Wydawnicza Impuls wraz z blogiem Etat Mama.
 • Nagrodami w konkursie są 3 egzemplarze książki „Dom przy ulicy Zwyczajnej” pióra Marty Sienkiewicz.
 • Zadanie konkursowe polega na wymienieniu przynajmniej jednego tytułu książki dla dzieci Oficyny Wydawniczej Impuls oraz napisaniu w max. 3 zdaniach odpowiedzi na pytanie: Dlaczego warto czytać bajki dzieciom?
 • Odpowiedzi można umieszczać zarówno na profilach organizatorów na Fb jak i w treści komentarza pod postem wraz ze swoim adresem e-mail w celu kontaktu w razie wygranej.
 • Spośród zamieszonych komentarzy wybierzemy 3 najciekawsze odpowiedzi i wyłonimy zwycięzców.
 • Wyniki konkursu zostaną opublikowane do 05.02.2014r.
 • Nagrody zostaną przekazane przez Oficynę Wydawniczą Impuls.

  
     Dom przy ulicy Zwyczajnej  to ciepła i pełna humoru powieść dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, ale nie tylko. Chętnie też sięgną po nią ich rodzice, choćby po to, żeby wspólnie z dziećmi odkrywać tajemnice pewnego domu przy ulicy Zwyczajnej. Akcja książki toczy się we współczesnym mieście, na zwykłej z pozoru uliczce. Pewnego dnia pojawia się na niej dwójka głównych bohaterów naszej powieści: Kubuś i jego młodsza siostra, Małgosia. Trafiają do pewnego tajemniczego domu, w którym mają odtąd mieszkać pod opieką swojego dziadka i jego kuzynki, Matyldy….

Wydanie I, Kraków, Format B5, Objętość 220 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowaZapraszamy do zabawy!

12 komentarzy:

 1. Tytuł " W tajemniczej starej szafie ". Warto czytać dzieciom książki bo pobudzają ich wyobraźnię i kreatywność co widać podczas zabaw. W okresie szkolnym łatwiej jest im napisać wypracowanie, mają lepiej rozwiniętą wyobraźnię. Dzieciaczki chętniej też sięgną po książkę w przyszłości a nie np. po tableta :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Musze przygotować sobie odpowiedź, bo dość ciekawa książka. Mam nadzieję, że ją wygram w tym konkursie :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka "Czarodziejski świat", którą zresztą mam w domu i polecam:) Bajki warto czytać bo pobudzają dziecięcą wyobraźnię, dzieci kreują sobie postacie bohaterów i doskonale budują empatię z nimi. A że dla dzieci chcemy tego co najlepsze, to nie możemy pominąć wspomagania ich rozwoju intelektualnego i duchowego bo to gwarantuje im lepszy start i budowanie własnego systemu wartości. Pani Madziu, utworzyłam konto na gmail specjalnie dla potrzeb koponkursu, proszę wziąc to pod uwagę:))) Pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zielone Piórko , Czekam na bajkę . Piszę po raz drugi , coś się dzieje z moim komputerem i wczorajsza wiadomość nie weszła ;( Mam małą córcię , której codziennie czytam bajeczki a ona otwiera buzię z przejęciem wsłuchana w piękne opowieści. Czy może być lepsza recenzja książki jak zasłuchane i zafascynowane dziecko? Przyszłość dla dzieci , którym są czytane bajki klaruje się łatwiej . Dzieci takie mają bujną wobraźnię i są bardziej kreatywne. Pozdrawiam Etat Mamę i Impuls :)_

  OdpowiedzUsuń
 5. "Zaplatanki Hanki" Poprzez czytanie dzieciom bajek potrafimy przekazać im wiele wartości i jednocześnie umilić dziecku czas, który z nimi spędzamy. Do tego bajki wspaniale kreują umysł dziecka, wiele ich ucząc o dobroci i przyjaźni. Powinniśmy je czytać dzieciom jak najczęściej, aby pokolorować ich dziecięcy świat pełen wróżek, zwierząt i magii, który oddziaływuje na ich wyobraźnię, oraz aby polubiły czytanie książek w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Zaplatanki Hanki" Poprzez czytanie dzieciom bajek potrafimy przekazać im wiele wartości i jednocześnie umilić dziecku czas, który z nimi spędzamy. Do tego bajki wspaniale kreują umysł dziecka, wiele ich ucząc o dobroci i przyjaźni. Powinniśmy je czytać dzieciom jak najczęściej, aby pokolorować ich dziecięcy świat pełen wróżek, zwierząt i magii, który oddziaływuje na ich wyobraźnię, oraz aby polubiły czytanie książek w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tytuł " W tajemniczej starej szafie ,.Wspólne czytanie z dzieckiem ma ogromne znaczenie dla jego rozwoju psychicznego oraz stworzenie nawyku codziennego czytania. Moje dziecko dowiaduje się, że w bajkach dobro zwycięża, często też kto jest malutki i słaby,a czytanie bajek jest sposobem budowaniem silnej więzi z dzieckiem oraz pobudza wyobraźnię.Chętnie naśladuje w zabawach bohaterów, zwierzątka, a potem próbuje ich potem rysować(bywa że po ścianch również).

  OdpowiedzUsuń
 8. Tytuł " W tajemniczej starej szafie ,.Wspólne czytanie z dzieckiem ma ogromne znaczenie dla jego rozwoju psychicznego oraz stworzenie nawyku codziennego czytania. Moje dziecko dowiaduje się, że w bajkach dobro zwycięża, często też kto jest malutki i słaby,a czytanie bajek jest sposobem budowaniem silnej więzi z dzieckiem oraz pobudza wyobraźnię.Chętnie naśladuje w zabawach bohaterów, zwierzątka, a potem próbuje ich potem rysować(bywa że po ścianch również).

  OdpowiedzUsuń
 9. Pamiętajki Niewola Dorota
  Warto czytać dzieciom bajki bo są to opowieści pouczające i zawsze z przesłaniem, a do tego proste i dostosowane do zainteresowań i potrzeb najmłodszych. Czytanie nawet maleństwom sprzyja bo to sposób na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem, mojej 2 letniej Emilce czytałam od około 6 miesiąca życia. Poza tym czytanie bajek rozwija wyobraźnię, pokazuje że dobro zawsze zwycięża nad złem, wzbogaca język dziecka i uczy koncentracji. Pozdrawiam (trudno było zmieścić się w 3 zdaniach..:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Alfabet Kacpra.Bajki chetnie czytamy tak wybrażnię rozwijamy. One pomagają dziecku poznać świat i daj dużo dobrych rad.. Uczą dzieci wartosciowania i innym pomagania.Czytamy je w każdej wolnej chwili tak budujęmy wspołną więż

  OdpowiedzUsuń
 11. Obserwuję jako:demo
  Lubię/ udostępniam jako: Edyta Kukuła

  OdpowiedzUsuń
 12. Obserwuję jako:demo
  Lubię/ udostępniam jako: Edyta Kukuła

  OdpowiedzUsuń

Z pozdrowieniami dla tych co piszą i dla tych, którzy przeglądają po cichu:)
M.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...